Przekłuwanie uszu - Gabinet Kosmetyczny Magnolia w Legnicy

Idź do spisu treści

Menu główne

Przekłuwanie uszu

Zabiegi kosmetyczne
PRZEKŁUWANIE USZUOferuję nowoczesny system przekłuwania uszu zgodny z wymaganiami Unijnymi. Zabieg wykonuję pistoletem oraz jednorazowymi kolczykami.


Do wyboru jest kilkanaście wzorów kolczyków o różnych kształtach. Kolczyki wykonane są z metalu chirurgicznego antyalergicznego tytanu i są pokryte powłoką srebra lub 24 karatowego złota. Oferta skierowana jest zarówno do dzieci jak i do dorosłych.


Zabieg odbywa się w warunkach sterylnych, przy użyciu specjalnych wkładów - sztyftów. Do pistoletu wkładane są specjalne kolczyki, otwierane dopiero w trakcie zabiegu. Są one wykonane z antyalergicznego tytanu lub PTFE i są trochę grubsze niż zwykłe kolczyki, tak by nieco rozepchnąć dziurkę i ułatwić późniejsze zakładanie zwykłych kolczyków.


CZAS GOJENIA

Czas gojenia się przekłutych uszu zależy od konkretnego organizmu oraz od higieny. Zazwyczaj uważa się, że dziurki w uszach goją się około trzech - czterech tygodni. Praktyka pokazuje jednak, że pełne zagojenie się uszu następuje dopiero po ok. dwóch miesiącach. Po pierwszym miesiącu dziurki są na tyle trwałe, że można zakładać inne kolczyki. Trzeba jednak robić to bardzo ostrożnie i wciąż dbać o higienę przekłutych miejsc.


PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

 • Chociaż komplikacje po przekłucie występują bardzo rzadko,statystyki pokazują, że większość z nich jest spowodowana przez lekceważenie przez klienta zaleceń pielęgnacji. Należy bardzo dbać o higienę wokół nowo przekłutych dziurek. Przez okres 4-6 tygodni wszyscy klienci, których uszy zostaną przekłute przy pomocy produktów firmy Caflon® powinni przestrzegać następujących zaleceń:


 •       Przed dotknięciem kolczyka lub ucha dokładnie umyć ręce.


 •       Bez wyjmowania i rozpinania kolczyków przemywać przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając Płynu do dezynfekcji skóry (np. woda utleniona, spirytus salicylowy, płyny do dezynfekcji skóry przed iniekcjami).


 •       Przekręcać kolczyki bez ich zdejmowania, by w ten sposób zapobiec owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha.


 •       W okresie pomiędzy przemywaniami ucho powinno być suche.


 •       Po użyciu szamponu czy lakieru do włosów małżowina ucha w miejscu przekłucia powinna zostać wypłukana czystą woda, a następnie oczyszczona płynem do dezynfekcji skóry, jak opisano powyżej.


 •       Okolica przekłucia powinna być oczyszczona płynem do dezynfekcji skóry, a następnie pozostawać sucha, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.


 •       Nie należy wyjmować kolczyków przez okres 4 - 6 tygodni, po tym czasie możemy wymieniać kolczyki na inne, ale muszą być one noszone w sposób ciągły przez pół roku.


 •       Nie dotykać ucha i kolczyków bez potrzeby.


 •       Nie popychać zapinki kolczyka w kierunku ucha, nie ściskać jej - zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. To zapewnia, że kolczyk pozostaje luźny w czasie okresu gojenia. To jest sprawa zasadnicza, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.


 •       Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast - to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie.


 •       Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, lub wdała się infekcja natychmiast zasięgnij porady w gabinecie.


Każda mała klientka otrzyma dyplom dla super odważnej dziewczynki oraz niespodziankę!!!

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego